قیمت زعفران بهرامن در بازار

قیمت زعفران بهرامن در بازار چقدر است؟ آیا قصد خرید زعفران را دارید و در جستجوی بهترین زعفران هستید؟ زعفران درجه یک چه ویژگی هایی دارد؟ قیمت یک مثقال زعفران در بازار چقدر است؟

انواع زعفران در بازار:

انواع زعفران در بازار

اگر قصد خرید زعفران را داشته اید حتماً شما هم با نام‌هایی مانند زعفران بهرامن، زعفران سحرخیز، زعفران قائنات، زعفران مشهد و زعفران تربت حیدریه آشنا هستید.

عامه مردم می‌پرسند بهترین زعفران کدام است؟ آیا زعفران سحرخیز بهتر است یا زعفران بهرامن؟ فرق زعفران قائنات با زعفران تربت حیدریه در چیست؟ چرا قیمت زعفران بهرامن با قیمت زعفران سحرخیز متفاوت است؟

در پاسخ باید بگوییم اسامی مختلفی که برای زعفران وجود دارد هیچکدام ارتباطی با نوع زعفران و کیفیت آن ندارد.

برای بررسی کیفیت زعفران و اینکه کدام زعفران بهتر است شما باید به انواع زعفران در بازار و درجه کیفیت آن توجه داشته باشید. از این نظر زعفران به چهار نوع اصلی تقسیم بندی می شود که عبارتند از: 

  1. زعفران دخترپیچ یا دسته 
  2. زعفران پوشال 
  3. زعفران سرگل یا زعفران ممتاز 
  4. زعفران نگین 

اساس تقسیم بندی زعفران به انواع مختلف؛ درصد سفیدی به قرمزی زعفران می باشد. به ترتیبی که در بالا ذکر شد از درصد سفیدی زعفران کم می‌شود به طوری که زعفران نگین تمام قرمز و فاقد سفیدی است.

بهترین زعفران کدام است؟

اکثر مردم هنگام خرید زعفران به دنبال بهترین زعفران هستند. آیا می دانید بهترین زعفران کدام است؟ برای تشخیص اصالت و کیفیت زعفرانی که می خرید باید با انواع زعفران و تفاوت بین آن آشنا باشید.

به عنوان مثال باید بدانید زعفران پوشال یک تا ۳ میلیمتر سفیدی دارد یا زعفران سرگل ممتاز دارای رشته های شکسته شده می‌باشد.

زعفران سرگل به وسیله جدا کردن خامه از زعفران پوشال و دسته به وجود می آید و چون کلاله های زعفران خشک هستند، در طی مراحل تولید زعفران برخی از رشته ها خورد و شکسته می شوند.

بهترین زعفران زعفرانی است که دارای قدرت رنگ دهی بالایی باشد و از آنجا که رنگ دهی زعفران مربوط به کلاله های قرمز رنگ است هر چقدر درصد سفیدی زعفران کمتر باشد، رنگ دهی بالاتری دارد. زعفران نگین از نظر قدرت رنگی بیشترین قدرت رنگی را دارا می باشد.

در ادامه ویژگی‌های زعفران درجه یک و قیمت زعفران بهرامن و سایر انواع زعفران را بیان خواهیم کرد.

معرفی ویژگیهای زعفران درجه یک:

معرفی ویژگیهای زعفران درجه یک

همانطور که گفتیم هر کدام از انواع زعفران ویژگی‌های منحصر به فرد خود را دارد.

به عنوان مثال زعفران دخترپیچ و زعفران پوشال دارای سفیدی هم هستند اما زعفران نگین و سرگل تمام قرمز هستند.  بنابراین ویژگی مانند تمام قرمز بودن را برای همه انواع زعفران نمی‌توان معیار درجه یک بودن قرار داد.

به طور کلی از نظر قدرت رنگی و از نظر کیفیت ظاهری؛ زعفران درجه یک باید ویژگی های زیر را داشته باشد:

  • درصد سفیدی به قرمزی کمتر باشد 
  • طول رشته ها بلندتر باشد 
  • ضخامت رشته ها بیشتر باشد 
  • شکستگی در زعفران کمتر باشد 
  • قدرت رنگی زعفران بالا باشد 
  • کلاله های زعفران قرمز خوشرنگ باشند

شما می توانید بهترین انواع زعفران را با کیفیت تضمین شده از شرکت ما خریداری کنید. ما تولید کننده زعفران هستیم و زعفران را بدون واسطه با کیفیت بالا و قیمت مناسب عرضه می‌کنیم. 

قیمت فروش زعفران بهرامن در بازار:

بسیاری از افراد می پرسند چرا قیمت زعفران بهرامن با قیمت زعفران سحرخیز متفاوت است یا علت تفاوت قیمت فروش زعفران قائنات یا بهرامن و امثال اینها در بازار چیست؟

عامل اصلی تعیین کننده قیمت زعفران نوع آن و درجه کیفیت زعفران می باشد به عنوان مثال قیمت زعفران نگین با قیمت زعفران سرگل متفاوت است.

همچنین  اینکه زعفران نگین چه درجه کیفیتی داشته باشد نیز روی قیمت آن تاثیر گذار است. به عنوان مثال قیمت زعفران نگین صادراتی با قیمت زعفران سوپرنگین و یا قیمت زعفران نگین ممتاز متفاوت است.

برند های مختلف و شرکت های توزیع کننده زعفران مانند سحر خیز و بهرامن 4 نوع زعفرانی را که گفتیم در بسته بندی های مختلف با درجه کیفیت های متفاوت به بازار عرضه می کنند. بنابراین صرفاً نام برند زعفران، ارتباطی با قیمت آن نخواهد داشت.

یکی دیگر از عوامل تاثیر گذار بر قیمت زعفران؛ نوع ظروف بسته بندی زعفران می باشد. برخی از شرکت‌های عرضه کننده زعفران آن را در ظروف شکیل و زیبا عرضه کرده و با قیمت بالا در بازار عرضه می‌کنند.

شرکت ما یکی از معتبرترین مراکز فروش زعفران بسته بندی شده و فله می باشد که انواع زعفران را با کیفیت تضمینی به بازار عرضه می کند.

برای خرید زعفران و اطلاع از قیمت روز زعفران می توانید هم اکنون با ما تماس بگیرید.

مدیریت مجموعه زعفران

مصطفی قربانی

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره روی دکمه‌های زیر کلیک کنید.

فرم مشاوره
پیام در واتساپ