زعفران نگین مشهد و قیمت لحظه ای زعفران

آیا قصد اطلاع از قیمت زعفران نگین مشهد و قیمت لحظه ای زعفران را دارید؟ برای خرید زعفران بسته بندی و فله به صورت تضمین شده کجا باید مراجعه کنیم؟ مرکز فروش زعفران نگین با قیمت عمده و کیفیت تضمین شده کجاست؟

قیمت لحظه ای‌ زعفران قیمت روز زعفران در مشهد قیمت لحظه ای زعفران نگین

زعفران نگین چه زعفرانی هست؟

پس از این که گل زعفران از مزارع برداشت می شود، گل را می شکافند و کلاله های قرمز رنگ آن را جدا می کنند. کلاله ها سه شاخه بوده و به یک قسمت سفید تا زردرنگ متصل است که به آن خامه زعفران می گویند. آیا می دانید زعفران نگین چه زعفرانی هست؟

اگر خامه زعفران را به طور کامل از کلاله ها جدا کنند زعفرانی تمام قرمز به دست می آید که به آن زعفران نگین می گویند.

معرفی زعفران نگین مشهد:

 زعفران نگین مشهد قیمت زعفران نگین خرید زعفران نگین

حتما نام زعفران نگین مشهد را زیاد شنیده اید. در اینجا به معرفی بیشتر زعفران نگین مشهد می پردازیم.

نام هایی مانند زعفران مشهد، زعفران قائنات، زعفران قائن مشهد، زعفران سرگل مشهد، زعفران نگین مشهد در واقع اشاره به شهر محل تولید زعفران دارد یعنی زعفران از آن منطقه برداشت شده است. بنابراین زعفران مشهد یا زعفران سحرخیز یا زعفران گلیران و مانند اینها فقط برند است و ارتباطی به نوع زعفران ندارد و یک نام عمومی است.

خیلی از مردم که این موضوع را به درستی متوجه نشده اند وارد مراکز فروش زعفران شده و می پرسند قیمت زعفران مشهد چند است؟ در حالیکه تا نوع و درجه کیفیت زعفران مشخص نباشد نمی‌توان قیمت درستی ارائه داد.

یک مثقال چند گرم است؟

یک مثقال چند گرم است قیمت زعفران مثقالی قیمت زعفران گرمی

کسانی که قصد خرید زعفران دارند می پرسند قیمت زعفران گرمی چند است؟ قیمت زعفران مثقالی چند هزار تومان است؟ یک مثقال چند گرم است؟

مثقال از واحد های قدیمی اندازه گیری زعفران است. هر مثقال زعفران برابر 4.61 گرم زعفران است بنابراین قیمت زعفران مثقالی از قیمت زعفران گرمی بیشتر است.

نمودار قیمت زعفران سال 1401:

 نمودار قیمت زعفران قیمت زعفران قائنات

قیمت زعفران به عوامل مختلفی بستگی دارد. گاهی تغییرات فصلی نیز موجب تغییر قیمت زعفران می شود. اگر نمودار قیمت زعفران را در فصل برداشت زعفران در سال 1401 با نمودار قیمت زعفران در ابتدای سال مقایسه کنیم متوجه کاهش قیمت زعفران در فصل برداشت می شویم البته یادآوری می‌کنیم این در صورتی است که سایر عوامل تاثیرگذار بر قیمت زعفران را ثابت بگیریم.

در صورت افزایش یا کاهش نرخ ارز و میزان صادرات زعفران، نوسان قیمت زعفران متفاوت خواهد بود. از آنجا که زعفران محصولی صادراتی است و مبادله آن با نرخ دلار یا ریالی صورت می گیرد با افزایش و کاهش نرخ دلار ممکن است قیمت دلاری یا ریالی زعفران در بازار داخل هم تغییر کند.

قیمت زعفران در سال 1400 افزایش 3 برابری نسبت به سال های قبل داسته که دلیل اصلی آن کاهش 50 درصدی زعفران بوده است.

پیش بینی قیمت زعفران بستگی به میزان تولید زعفران در سال جاری و تاثیر آن بر صادرات زعفران دارد. نوسانات نرخ دلار و شرایط خرید و فروش زعفران در بازارهای خارج نیز روی قیمت زعفران در سال 1402 اثیر گذار است.

قیمت لحظه ای زعفران نگین در مشهد:

 قیمت لحظه ای زعفران در مشهد قیمت روز زعفران قائنات قیمت زعفران کیلویی امروز

بازار مشهد چون یکی از بزرگترین و اصلی ترین بازار های خرید و فروش زعفران است، قیمت لحظه ای زعفران را می توان در آنجا متوجه شد. عوامل زیادی بر قیمت زعفران تاثیرگذارند بنابراین نمی توان نرخ ثابتی برای آن تعیین کرد.

از جمله علل تفاوت قیمت فروش زعفران می توان به این موارد اشاره کرد:

  • نوع زعفران و کیفیت آن
  • نرخ دلار و تاثیر آن بر قیمت ریالی زعفران در بازار داخل
  • کاهش یاافزایش صادرات زعفران
  • میزان تولید سالانه زعفران
  • شرکت عرضه کننده زعفران
  • نوع بسته بندی زعفران

برای اطلاع از قیمت لحظه ای زعفران نگین در مشهد می توانید تماس بگیرید.

قیمت زعفران نگین مشهد:

 قیمت زعفران نگین قیمت زعفران نگین در بازار قیمت زعفران نگین صادراتی

زعفران نگین، بهترین زعفران است و به دلیل کیفیت بالایی که نسبت به سایر انواع زعفران دارد، بیشتر برای صادرات به خارج از کشور استفاده می شود. البته زعفران نگین کیفیت های مختلفی دارد و بر همین اساس به انواع مختلف تقسیم‌بندی می‌شود.

بنابراین قیمت زعفران نگین در مشهد بر اساس درجه کیفیت آن متفاوت خواهد بود.

زعفران سوپر نگین یکی از بهترین زعفران‌های موجود در بازار است. درواقع زعفران سوپرنگین دارای کلاله های صاف و بدون فر خوردگی با ضخامت و طول بیشتر نسبت به سایر انواع زعفران می باشد.

زعفران نگین درجه دو کیفیت آن متوسط رو به بالا است، در نتیجه این نوع از زعفران نگینی هم برای صادرات، گزینه مناسبی شناخته شده است.

تفاوت زعفران نگین پرسی یا همان اتوی در نحوه خشک‌کردن آن است. اگر سر کلاله زعفران تحت فشار فیزیکی یا فشار هوا به صورت تخت یا شمشیری دربیاید زعفران نگین پرسی به دست خواهد آمد

زعفران شبه نگین در مقایسه با دیگر اقسام زعفران نگینی کیفیت کمتری دارد ولی نکته مثبت آن در این است که از قیمت خیلی خوبی برخوردار است

خرید زعفران گرمی و فله به صورت تضمینی:

 خرید زعفران گرمی و فله به صورت تضمینی قیمت زعفران فله

شما می توانید انواع زعفران نگین را به صورت فله و بسته بندی شده از ما خریداری کنید.

قیمت زعفران فله ارزان تر از قیمت زعفران بسته بندی شده می باشد. اگر بخواهید در مقادیر کیلویی زعفران خریداری کنید، گواهی آنالیز زعفرانی که می خرید نیز برایتان ارسال خواهد شد. این گواهینامه تایید کننده اصل بودن زعفران و نشان دهنده کیفیت زعفران می باشد.

برای خرید زعفران گرمی و فله به صورت تضمینی با کارشناسان ما در ارتباط شوید.

مدیریت مجموعه زعفران

مصطفی قربانی

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره روی دکمه‌های زیر کلیک کنید.

فرم مشاوره
پیام در واتساپ