صادرات زعفران نگین و تعرفه‌های گمرکی صادرات

آیا میخواهید درباره صادرات زعفران نگین و تعرفه های گمرکی صادرات زعفران اطلاعات جامعی به دست آورید؟ برای صادرات زعفران چقدر سرمایه اولیه نیاز داریم؟

بیشترین کشورهای وارد کننده زعفران کدامند؟ بهترین مرکز خرید زعفران نگین ویژه صادرات با کیفیت تضمینی کجاست؟

همه چیز درباره زعفران:

انواع زعفران نگین در بازار کدام است

چیزی که در ذهن اکثر مردم از زعفران وجود دارد، زعفران سرگل می‌باشد. تشخیص تفاوت زعفران نگین و زعفران سرگل برای عموم مردم کار آسانی نیست چرا که این دو نوع زعفران بسیار به همدیگر شبیه هستند. اگر می خواهید همه چیز درباره زعفران را بدانید تا آخر مطلب با ما باشید.

چهار نوع اصلی زعفران که همگی آنها از گل زعفران به وجود می‌آید عبارتند از: 

 1. زعفران نگین 
 2. زعفران سرگل 
 3. زعفران پوشال 
 4. زعفران دخترپیچ 

به ترتیبی که گفته شد، در صد سفیدی زعفران بیشتر شده به طوری که زعفران نگین تمام قرمز بوده و زعفران دخترپیچ تمام بخش خامه یا سفیدی را به همراه کلاله سه شاخه دارا می باشد.

زعفران نگین مرغوب ترین نوع زعفران بوده و از بالاترین قدرت رنگی نیز برخوردار است.

انواع زعفران نگین در بازار کدام است؟ 

حتما شما هم هنگام خرید زعفران متوجه اختلاف قیمت‌ زعفران شده اید. چرا قیمت زعفران در بازار متفاوت است؟ دلیل اصلی آن تفاوت در نوع زعفران و درجه کیفیت آن است.

برای کسانی که آشنایی چندانی با انواع زعفران و تفاوت بین آن ندارند، تشخیص کیفیت های مختلف زعفران دشوار است. به عنوان مثال آیا می دانید انواع زعفران نگین در بازار کدام است؟ 

زعفران نگین خود از نظر درجه کیفیت به انواع زعفران نگین ممتاز، زعفران نگین صادراتی، زعفران شبه نگین، زعفران نگین پوشالی و زعفرانی سوپرنگین تقسیم بندی می شود.

بر اساس معیارهای زیر زعفران نگین به درجه کیفیت های مختلف تقسیم بندی می شود: 

 • قدرت رنگ دهی زعفران 
 • طول کلاله ها 
 • ضخامت کلاله ها 
 • وجود فرخوردگی در رشته ها 
 • نحوه جدا شدن کلاله از خامه

در ادامه درباره قیمت زعفران نگین و قوانین صادرات زعفران نگین بیشتر صحبت می کنیم.

طریقه خشک کردن و نگینی کردن زعفران:

طریقه نگینی کردن زعفران

اکثر مردم تفاوت زعفران سرگل به نگین را نمی‌دانند و گاه این دو نوع زعفران را یکی می دانند. تفاوت اصلی زعفران نگین در نحوه تولید آن می باشد. آیا با طریقه خشک کردن و نگینی کردن زعفران آشنا هستید؟

در واقع زعفران سرگل دارای کلاله های ریزتر و شکسته نسبت به زعفران نگین می باشد که علت آن به نحوه تولید زعفران برمی‌گردد.

در زعفران نگین همان ابتدا که گل زعفران را برداشت می کنند و رشته های زعفران مرطوب هست، خامه زعفران از کلاله قرمزرنگ جدا می‌شود. نهایتاً زعفرانی تمام قرمز با کلاله های درشت و طویل به دست می آید که به آن زعفران نگین می گویند.

سرمایه اولیه برای صادرات زعفران:

یکی از سرمایه های اولیه برای صادرات زعفران تجهیزات بسته بندی زعفران مانند دستگاه دوخت پلاستیک، دستگاه شیرینگ و اسکین پنگ می باشد.

یکی دیگر از نکات مهم در مورد زعفران اهمیت نگهداری درست این محصول و وجود آزمایشگاه کنترل کیفیت می باشد. هزینه های مربوط به گمرک و بازرسی، حمل و نقل و ترخیص زعفران نیز باید محاسبه و در نظر گرفته شود.

به عنوان مثال هزینه حمل و نقل و بسته بندی هر کیلو زعفران صادراتی در ایران حدود دو میلیون تومان تخمین زده می‌شود.

تسهیلات بانکی که به صادرکنندگان در ایران داده می‌شود با سود های بالای ۲۰ درصد بوده در حالی که در کشورهایی مانند اسپانیا این تسهیلات با سود ۲۲ درصدی به تجار پرداخت می‌شود.

بنابراین مجموعه هزینه‌هایی که برای خرید زعفران، تجهیزات لازم برای بسته بندی زعفران و انجام امور گمرکی انجام می شود، جزء سرمایه اولیه برای صادرات زعفران خواهد بود.

چنانچه قصد صادرات زعفران نگین را دارید، برای خرید زعفران و دریافت مشاوره های رایگان در این زمینه می‌توانید با ما ارتباط بگیرید.

قوانین صادرات زعفران نگین:

قوانین صادرات زعفران نگین

برای صادرات زعفران، اولین مرحله اخذ مجوزهای بهداشت، گواهی استاندارد و کارت بازرگانی از نهادهای مربوطه می باشد. بعد از گرفتن مجوز ها نوبت به تشریفات گمرکی زعفران می رسد.

ارائه اسناد زیر هنگام مراجعه به گمرک لازم است: 

 • گواهی مبدا 
 • پکینگ لیست 
 • گواهی بهداشت 
 • گواهی استاندارد 
 • کارت بازرگانی 

بعد از ارائه مدارک نوبت به تکمیل اظهارنامه صادراتی زعفران و احراز‌هویت زعفران می‌رسد. چنانچه اطلاعات تکمیل شده، مورد تایید ارزیاب قرار گیرد مجوز صادراتی زعفران داده می‌شود. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره قوانین صادرات زعفران نگین می توانید با ما در ارتباط شوید.

مشخصات زعفران نگین صادراتی درجه یک:

زعفران نگین درجه کیفیت های مختلفی دارد که در ابتدا توضیح دادیم بر اساس چه معیارهایی به درجه کیفیت های مختلف و اسامی متفاوت تقسیم بندی می شوند.

زعفران نگین صادراتی یکی از مرغوب ترین انواع زعفران است که برای صادرات به خارج از کشور استفاده می‌شود. مشخصات زعفران نگین صادراتی درجه یک به شرح زیر است: 

 • قدرت رنگ دهی بالای 240 
 • کلاله های بلند و طویل 
 • ضخامت رشته ها بیشتر است 
 • شکستگی و زعفران نرمه در محصول وجود ندارد 
 • فاقد سفیدی و تمام قرمز می باشد 

اگر قصد صادرات زعفران نگین را دارید می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در این حوزه و همچنین اطلاع از قیمت زعفران فله و بسته بندی شده صادراتی با ما ارتباط بگیرید.

قیمت زعفران نگین قائنات

قیمت زعفران نگین قائنات:

قیمت هر کیلو زعفران نگین بسته به نوع آن و درجه کیفیت آن متفاوت خواهد بود.

اگر زعفران به صورت بسته بندی شده عرضه شود، قیمت مثقالی زعفران و قیمت گرمی زعفران علاوه بر موارد گفته شده به نوع ظرف بسته بندی زعفران نیز بستگی خواهد داشت.

به عنوان مثال قیمت یک گرم زعفران نگین در بسته بندی خاتم بیشتر از قیمت زعفران نگین یک گرمی در بسته بندی پاکتی می‌باشد.

از آن جا که تنوع زعفران از نظر درجه کیفیت و بسته بندی ها متفاوت است از طرفی قیمت‌ زعفران روزانه تغییر می‌کند، ارائه لیست قیمت در این مطلب امکان پذیر نیست.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد صادرات زعفران نگین و اطلاع از قیمت روز زعفران قائنات می توانید هم اکنون با کارشناسان ما در ارتباط شوید.

مدیریت مجموعه زعفران

مصطفی قربانی

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره روی دکمه‌های زیر کلیک کنید.

فرم مشاوره
پیام در واتساپ