قیمت هر کیلو زعفران به دلار کشورهای مختلف

آیا می خواهید از قیمت هر کیلو زعفران به دلار کشورهای مختلف مطلع شوید؟ میزان صادرات زعفران در سال های گذشته چگونه بوده است؟ آیا از نرخ زعفران در بازارهای جهانی مطلع هستید؟ قوانین صادرات زعفران کدام است؟

فروش زعفران صادراتی

فروش زعفران صادراتی در خارج:

مراکز فروش زعفران بسیارند اما برای خرید زعفران صادراتی باید از مرغوب ترین انواع زعفران استفاده کرد چرا که هر نوع زعفرانی برای صادرات به خارج از کشور مناسب نیست.

اگر قصد خرید کیلویی زعفران صادراتی را داشته باشید حتماً باید از مراکز معتبر فروش زعفران اقدام به خرید زعفران نمایید. در ادامه خواهیم گفت زعفران صادراتی چه ویژگی هایی باید داشته باشد.

اگر قصد فروش زعفران صادراتی در خارج از کشور را دارید ابتدا باید بازاریابی انجام دهید. در کشورهای مختلف نوع خاصی از زعفران ممکن است طرفداران بیشتری داشته باشد.

این که مشتری شما زعفران‌ را به صورت فله یا بسته بندی شده و در چه نوع بسته بندی و در چه وزنی بخواهد مهم است. پس از بازاریابی شما میتوانید اقدام به خرید زعفران صادراتی مورد نظر مشتری خود نمایید.

میزان صادرات زعفران سال جدید:

آمار و ارقام نشان می‌دهد که صادرات زعفران در سال 98 حدود 276 تن به ارزش 292 میلیون دلار بوده است و عوامل مختلفی روی صادرات زعفران تاثیرگذارند.

قوانین بانک مرکزی برای بازگشت ارز حاصل از صادرات، تعرفه های گمرکی، درصد مالیاتی که برخی از کشورها بابت واردات زعفران از صادرکنندگان می‌گیرند، تحریم ها و… روی هم رفته سبب شد تا میزان صادرات زعفران کاهش داشته باشد.

صادرات زعفران در سال 99 به دلیل شیوع بیماری کرونا تحت تاثیر بازارهای جهانی قرار گرفته است. همه گیری کرونا در کشورهای مختلف سبب شد میزان تقاضای خرید زعفران در کشورهای بزرگ وارد کننده زعفران کاهش یابد.

صادرات زعفران در سال 99 با وضعیت بیماری کرونا و تعطیلی بازارها میزان صادرات حدود 324 تن به ارزش 190 میلیون دلار بوده است.

مقایسه زعفران صادر شده در مدت 12 ماهه سال 1400 با مدت مشابه در سال 99 نشان می‌دهد که با کاهش 19 درصدی صادرات از نظر وزنی و 19.3 درصدی از نظر ارزشی مواجه بوده ایم. صادرات زعفران در سال 1400 حدود 262 تن به ارزش 153 میلیون دلار بوده است.

از میزان صادرات زعفران سال جدید آمار دقیقی منتشر نشده است.

فروش زعفران در خارج از کشور:

میزان صادرات زعفران سال 98 فروش زعفران در خارج از کشور

کشورهایی مانند چین و هند سالیانه حداقل 50 تا 60 تن زعفران از ایران خریداری می‌کنند و بلافاصله تحت بسته بندی های جدید آن را به بازارهای هدف صادر می‌کنند. در نتیجه دیگر ردپایی از زعفران ایرانی باقی نمی‌ماند.

صادرات فله زعفران و نبود برند باعث تنزل جایگاه صادراتی ایران در آمارهای جهانی شده است. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره فروش زعفران در خارج از کشور می توانید با ما ارتباط بگیرید.

نرخ زعفران در بازارهای جهانی:

قیمت زعفران ایرانی در مقایسه با دیگر کشورها حداقل 3 تا 4 برابر ارزان‌تر است.

در کل کشورهای تولید کننده زعفران در طول سال حداکثر 40 تن زعفران تولید می‌شود در حالی که پیش‌بینی تولید زعفران در سال 98 در ایران حدود 500 تن بوده است.

با وجود این، نرخ زعفران در بازارهای جهانی قابل مقایسه با قیمت زعفران در ایران نیست و باید با بازار یابی برندسازی و بسته بندی در بازار های جهانی حضور یابیم.

ارائه قیمت زعفران به دلار:

نرخ زعفران در بازارهای جهانی قیمت زعفران به دلار

بر اساس آمار رسمی در سال 1400 بیش از 260 تن زعفران به ارزش تقریبی 153 میلیون دلار به بازارهای بین المللی صادر شده است.

قیمت خرده فروشی و فروش عمده زعفران با همدیگر تفاوت دارد. قیمت عمده فروش زعفران پایین‌تر از قیمت خرده‌فروشی است.

در کشورهای مختلف ارائه قیمت زعفران به دلار است و باهمدیگر متفاوت است. به عنوان مثال قیمت 5 گرم زعفران در ترکیه در یک فروشگاه 72 دلار است و در فروشگاه دیگر با برند arifoglu قیمت 2 گرم زعفران 30 دلار می‌باشد.

قیمت هر کیلو زعفران در بازار داخل:

قیمت هر کیلو زعفران در بازار داخل

قیمت هر کیلو زعفران صادراتی با توجه به نوع زعفران با دیگر انواع زعفران متفاوت است.

زعفران دارای انواع مختلف است که عبارتند از:

  1. زعفران نگین: سوپر نگین، نگین صادراتی، نگین معمولی، شبهه نگین
  2. زعفران سرگل: سرگل صادراتی، سرگل درجه یک، سرگل ممتاز، سرگل معمولی
  3. زعفران پوشال: پوشال صادراتی، پوشال قلمدار، پوشال معمولی، پوشال ضعیف

قیمت هر کیلو زعفران در بازار داخل متناسب با نوع های مختلف زعفران و به تناسب درجه کیفی آن تفاوت دارد. قبل از خرید زعفران صادراتی باید بازاریابی خوبی در کشور مقصد انجام دهید.

برخی از مشتریان کیفیت محور و برخی قیمت محور هستند بنابراین شما می‌توانید برای گروه اول زعفران نگین و برای گروه دوم زعفران پوشال را ارائه دهید.

مدیریت مجموعه زعفران

مصطفی قربانی

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره روی دکمه‌های زیر کلیک کنید.

فرم مشاوره
پیام در واتساپ