قیمت انواع زعفران درجه یک صادراتی امروز

پیش بینی قیمت زعفران در سال جدید افزایش خواهد بود یا کاهشی؟ قیمت انواع زعفران درجه یک صادراتی امروز چقدر است؟

از کجا می توان زعفران صادراتی را به صورت بسته بندی شده و فله همراه با آنالیز ها و سرتیفیکیت های زعفران با قیمت مناسب خریداری نمود؟

قیمت زعفران کیلویی امروز قیمت هر کیلو زعفران امروز قیمت یک کیلو زعفران در سال 98

نحوه قیمت گذاری انواع زعفران صادراتی:

قیمت زعفران صادراتی برا اساس فاکتور های زیادی تعیین میشود که میتوان به تعدادی از آنها به شرح زیر اشاره کرد:

  • میزان صادرات
  • قیمت دلار
  • مقدار و حجم زعفران موجود در بازار
  • قیمت خرید و پیش خرید زعفران از کشاورز
  • دلالان و واسطه های بازار

همانطور که می دانید قیمت زعفران ثابت نیست. بنابراین برای اطلاع از قیمت انواع زعفران صادراتی سال 1402 می توانید به سایت زعفران فردوس مراجعه کنید چرا که ممکن است وقتی شما این مطلب را می‌خوانید، مدت ها از زمان انتشار آن گذشته باشد.

سوال اینجاست چرا قیمت انواع زعفران صادراتی در مراکز فروش خرید و فروش زعفران متفاوت است؟! علت این است که پارامترهای زیادی بر قیمت زعفران تاثیرگذارند.

انواع مختلف زعفران کدامند و چه تفاوت هایی دارند؟

با انواع زعفران چقدر آشنایی دارید و آیا تفاوت بین انواع زعفران را می دانید؟ این جا قصد داریم شما را با انواع زعفران و تفاوت بین آنها بیشتر آشنا کنیم.

برخی ها به اشتباه می پرسند زعفران سحرخیز بهتر است یا زعفران بهرامن؟ توجه داشته باشید که اینها اسامی شرکت های توزیع کننده زعفران هستند و به  کیفیت زعفران ارتباطی ندارد.

در بازار داخل ایران 4 نوع اصلی زعفران وجود دارد که همه آنها از گل زعفران به دست می آید. نحوه تولید انواع زعفران به این صورت است که بعد از برداشت گل ها قسمت کلاله قرمز رنگ را از سفیدی جدا می کنند.

بسته به اینکه چه مقدار از سفیدی در انتهای کلاله ها باقی بماند و کلاله ها ریز یا درشت باشند و امثال اینها انواع مختلف زعفران به وجود می آید.

زعفران دخترپیچ: اصلی ترین نوع زعفران است که در آن هیچ قسمتی از کلاله و خامه از همدیگرجدا نمی شود. یعنی کلاله سه شاخه به همراه تمام بخش خامه به همدیگر متصل هستند و مرتب روی هم چیده می شود.

زعفران پوشال: در این نوع زعفران سفیدی وجود دارد اما نه به اندازه زعفران دخترپیچ. در واقع در زعفران پوشال؛ خامه را از کلاله طوری جدا می کنند که اتصال کلاله ها باقی بماند در نتیجه در انتهای کلاله ها ۱ تا ۳ میلیمتر خامه وجود دارد.

اگر خامه طوری از کلاله ها جدا شود که در انتهای آن هیچ اثری از سفیدی باقی نماند زعفرانی تمام رمز به نام زعفران سرگل به وجود می آید. در زعفران سرگل؛ اتصال سه شاخه کلاله از همدیگر جدا شده است.

زعفران نگین فاخر ترین نوع زعفران و زعفرانی تمام قرمز می باشد. حتما می پرسید تفاوت آن با زعفران سرگل در چیست؟ طول و ضخامت کلاله های زعفران نگین؛ بارزترین تفاوت آن با سر گل می باشد.

زعفران نگین دارای کلاله های درشت تر، ضخیم تر و بلند تر نسبت به زعفران سرگل دارد. در واقع هنگامی که زعفران مرطوب است یعنی همان ابتدا پس از برداشت گل زعفران؛ اگر سفیدی را به طور کامل از کلاله ها جدا کنند زعفرانی درشت به نام زعفران نگین به دست می آید.

اما اگر بعد از خشک کردن زعفران اقدام به جدا کردن سفیدی از کلاله ها نمایند زعفرانی تمام قرمز اما با کلاله های شکسته شده به وجود می‌آید که به آن سر گل گفته می شود.

لازم به ذکر است که همه انواع زعفران خود به درجه کیفیت های مختلفی تقسیم بندی می شوند.

پارامترهای موثر بر قیمت زعفران:

یکی از اصلی ترین پارامترهای موثر بر قیمت زعفران؛ نوع و درجه کیفیت زعفران است. همانطور که در بالا هم قیمت‌ها را مشاهده کردید؛ بسته به نوع زعفران قیمت‌ها متفاوت است.

اگر قیمت زعفران نگین صادراتی در بین دو مرکز فروش زعفران متفاوت بود، علت را در درجه کیفیت زعفران جستجو کنید. هرچقدر کیفیت زعفران نگین بالاتر باشد، قیمت زعفران هم بیشتر خواهد بود.

زعفران محصولی صادراتی است. قیمت زعفران درجه یک صادراتی تحت تأثیر نرخ ارز بوده و با کاهش یا افزایش نرخ ارز؛ دچار نوسان می شود.

یکی دیگر از پارامترهای موثر بر قیمت، نوع بسته‌بندی زعفران است.

 قیمت زعفران کیلویی 98 قیمت هر کیلو زعفران در سال 98 قیمت زعفران کیلویی در مشهد

خرید زعفران درجه یک صادراتی بسته بندی شده:

بسته به نوع بسته بندی زعفران، قیمت زعفران صادراتی متفاوت خواهد بود. ظروف خاتم فلزی از پرفروش ترین ظروف بسته بندی زعفران صادراتی می باشد.

شما می توانید بهترین زعفران صادراتی را با بسته بندی دلخواه از فروشگاه زعفران ممتاز قائنات خریداری کنید. برای خرید زعفران درجه یک صادراتی بسته بندی شده می توانید با ما تماس بگیرید.

انواع زعفران صادراتی تهیه شده از زعفران اصل قائنات می‌باشد. همه انواع زعفران امسالی بوده و از کیفیت بالایی برخوردار است.

پیش بینی قیمت زعفران صادراتی در سال جدید:

اکثر افراد می خواهند بدانند تغییرات قیمت زعفران چه روندی خواهد داشت تا در بهترین بازه اقدام به خرید و فروش زعفران نمایند. پیش بینی قیمت زعفران در سال جدید به برآیندی از عوامل بستگی دارد. 

یکی از مهمترین عوامل تاثیرگذار؛ میزان تولید سالیانه زعفران است. به عنوان مثال در سال ۱۴۰۰ به دلیل افت ۵۰ درصدی تولید گل زعفران؛ با افزایش قیمت ۲ تا ۳ برابری انواع زعفران مواجه بودیم.

میزان عرضه و تقاضای محصول نیز روی قیمت آن تاثیر گذار می باشد. هر چقدر میزان عرضه زعفران به بازار بیشتر باشد قیمت زعفران روند نزولی پیدا می‌کند.

با افزایش تقاضای خرید در بازار های داخلی و خارجی و روند تغییرات قیمت زعفران افزایشی می شود. میزان صادرات زعفران به خارج از کشور نیز عامل دیگری است که با رونق گرفتن صادرات زعفران سبب افزایش قیمت آن می‌شود.

نوسانات نرخ ارز و سیاست های داخلی کشور و مصوبات شورای ملی زعفران از دیگر عوامل تاثیر گذار بر قیمت انواع زعفران در بازار داخل می باشد.

مدیریت مجموعه زعفران

مصطفی قربانی

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره روی دکمه‌های زیر کلیک کنید.

فرم مشاوره
پیام در واتساپ