‌لیست قیمت زعفران امروز

‌لیست قیمت زعفران امروز چگونه است؟ آیا به دنبال قیمت روز زعفران هستید؟ قیمت زعفران امروز مثقالی چند هزار تومان است؟ قیمت زعفران گرمی چند است؟

قیمت زعفران قیمت زعفران مثقالی قیمت روز زعفران قائنات

آیا قصد خرید زعفران را دارید و در جستجوی قیمت روز زعفران هستید؟ به دنبال مرکز فروش زعفران هستید تا زعفران را با قیمت ارزان تر بخرید؟ آیا می دانید موقع خرید زعفران به چه نکاتی باید توجه کرد؟ پاسخ همه این سوالها را در این مطلب بیان می کنیم.

آشنایی با انواع زعفران:

قبل از خرید زعفران بهتر است با انواع زعفران آشنا باشید. شاید بپرسید آشنایی با انواع زعفران چه لزومی دارد؟

قطعاً شما هم موقع خرید زعفران برای سود بیشتر به دنبال قیمت ارزان هستید از طرفی کیفیت زعفران هم برایتان مهم است. شما در صورتی می توانید انتخاب درستی داشته باشید که انواع زعفران را بشناسید تا بتوانید آنها را مقایسه کرده و کیفیت مناسب را انتخاب کنید.

 گل زعفران را از مزرعه برداشت کرده و کلاله های قرمز رنگ آن را از قسمت سفیدی جدا می‌کنند. از آنجا که این کار مهارت و دقت می خواهد زمان بر نیز می باشد. بنابراین اکثر کشاورزان بدون جدا کردن سفیدی از قرمزی، زعفران را مرتب روی هم می گذارند که به آن زعفران دسته گفته می‌شود. سپس زعفران را خشک می‌کنند.

بسته به اینکه کلاله های زعفران صاف یا با فر خوردگی خشک شود و کلاه های خوشرنگ یا تیره رنگ باشند کیفیت زعفران متفاوت خواهد بود.

تفاوت انواع زعفران:

 تفاوت انواع زعفران انواع زعفران صادراتی

در اینجا به طور خلاصه تفاوت انواع زعفران را بیان می کنیم.

زعفران دسته که نام دیگر آن زعفران دختر پیچ است در واقع اصلی‌ترین نوع زعفران است چرا که هیچ قسمتی از آن جدا نشده است. کلاله های قرمز رنگ متصل به سفیدی بوده که مرتب روی هم چیده شده و خشک می‌شود و سپس با نخ به هم پیچیده می شوند.

زعفران پوشال: اگر خامه زعفران را از کلاله ها جدا کنند به طوری که سه شاخه کلاله به هم متصل بوده و در انتهای آن چند میلی متر سفیدی باشد زعفران پوشال به دست می‌آید.

زعفران سرگل: خامه از کلاله ها طوری جدا می‌شود که اتصال سه شاخه قطع شده و کلاله های قرمز رنگ به طور جدا از هم و فاقد هرگونه سفیدی می باشند.

زعفران‌ نگین: کلاله ها به همدیگر متصل ولی فاقد هرگونه سفیدی می باشند. تولید زعفران نگین زمان‌بر بوده و نیاز به دقت و مهارت دارد. کلاف شدن سه شاخه در هم دیگر سبب می‌شود زعفران نگین حجیم و زیبا باشد.

نمودار قیمت زعفران:

 نمودار قیمت زعفران قیمت روز زعفران قائنات قیمت زعفران در سال 98

پیش بینی قیمت زعفران بستگی به میزان تولید زعفران در سال جاری و تاثیر آن بر صادرات زعفران دارد.

نوسانات دلار و شرایط خرید و فروش زعفران در بازارهای خارج نیز روی قیمت زعفران در سال جدید تاثیر گذار می باشد. در ادامه خواهیم گفت قیمت زعفران به چه عواملی بستگی دارد و علت تفاوت قیمت فروش زعفران در بازار چیست.

اما اگر بخواهید به طور کلی قیمت انواع زعفران را بدانید نمودار قیمت زعفران از گران به ارزان عبارت است از: زعفران نگین، سرگل، پوشال و دسته.

قیمت زعفران به صورت روزانه و لحظه‌ای:

 قیمت زعفران به صورت روزانه و لحظه‌ای قیمت لحظه ای زعفران قیمت زعفران قائنات

هیچ گاه نمی‌توان برای زعفران قیمت ثابتی ارائه داد. بازار خرید و فروش زعفران نوسانات قیمتی زیادی دارد به طوری که گاهاً قیمت زعفران لحظه‌ای تغییر می‌کند.

عوامل موثر بر قیمت روز زعفران کدامند؟

1- زمان خرید زعفران:

اگر قصد خرید زعفران را دارید فاصله زمانی شما از فصل برداشت زعفران مهم است. واضح تر بگوییم در فصل برداشت زعفران که معمولاً در استان‌های خراسان آبان ماه هر سال است، زعفران‌ به وفور یافت می‌شود. افزایش عرضه زعفران به بازار می تواند سبب کاهش قیمت زعفران شود.

2- میزان صادرات زعفران:

زعفران محصولی جهانی است ایران با سرانه تولید 230 تن زعفران بزرگترین صادر کننده این محصول است. نرخ ارز، نوسانات دلار، روابط بین کشورها، تعرفه های گمرکی و نرخ مالیات از جمله عوامل موثر بر میزان صادرات زعفران است.

بنا به آنچه گفته شد متوجه می‌شویم که چرا قیمت زعفران زعفران به صورت روزانه و لحظه ای ارائه می شود. به عنوان مثال همیشه گفته می‌شود قیمت روز زعفران در بورس یا قیمت روز زعفران تربت حیدریه. برای اطلاع از قیمت روزانه و لحظه ای زعفران می توانید با متخصصین ما ارتباط بگیرید.

محاسبه قیمت زعفران مثقالی:

 قیمت زعفران مثقالی چند است قیمت یک مثقال زعفران 98 قیمت زعفران نیم مثقال قائنات

واحد اندازه گیری زعفران گرم و مثقال است. هر مثقال زعفران معادل 4.6گرم زعفران است.

بسیاری از خریداران زعفران اولین سالی که می پرسند این است که زعفران مثقالی چند است؟

محاسبه قیمت مثقالی زعفران بسته به ظرفی که در آن بسته‌بندی می‌شود متفاوت است. به عنوان مثال قیمت یک مثقال زعفران سرگل با بسته بندی خاتم متفاوت از قیمت یک مثقال زعفران سرگل با بسته بندی آذین می باشد.

یادآوری می‌کنیم رنج قیمت ها برای درجه کیفیت های مختلف؛ متفاوت خواهد بود. هر چقدر زعفران مرغوب تر باشد، قیمت بالاتری نیز خواهد داشت. ریز یا درشت بودن زعفران و درصد سفیدی موجود در آن روی قیمت تاثیر گذار است.

خرید زعفران درجه یک اعلا:

 خرید زعفران درجه یک خرید زعفران نگین قیمت عمده زعفران

در شرکت ما انواع زعفران با بالاترین کیفیت عرضه می‌شود. حرف ما فقط شعار نیست.

تمامی مراحل فرآوری و پاک سازی زعفران برای تولید انواع زعفران سرگل و نگین؛ توسط افراد آموزش دیده انجام می شود در نتیجه زعفران از نظر ظاهری و هم خواص شیمیایی کیفیت بالایی دارد چرا که رشته‌های زعفران خرد و شکسته نمی شوند.

از عطر و طعم زعفران طی مراحل کاسته نمی شود چرا که همه استانداردهای بهداشتی در طی مراحل کار به درستی انجام می‌شود. بعلاوه رشته های ریز و شکسته شده و همچنین گرده زعفران؛ تماماً از محصول جدا می شود تا نهایت از زعفرانی خالص و ناب بسته بندی شود.

در کنار همه اینها زعفران به آزمایشگاه رفته و از نظر استانداردهای بین المللی مانند قدرت رنگ دهی، درصد کروسین، سافرانال و… مورد ارزیابی قرار می گیرد. زعفران عرضه شده در فروشگاه ما مستقیماً از کشاورزان خراسان خریداری شده و بدون واسطه به بازار عرضه می شود.

برای خرید زعفران درجه یک اعلا می توانید با ما تماس بگیرید.

مدیریت مجموعه زعفران

مصطفی قربانی

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره روی دکمه‌های زیر کلیک کنید.

فرم مشاوره
پیام در واتساپ