قیمت ریشه سفید زعفران امروز

قیمت ریشه سفید زعفران امروز چنده؟ ریشه زعفران چیست و چگونه تولید می‌شود؟ با خواص ریشه زعفران و کاربرد آن آشنایی دارید؟ مرکز فروش سفیدی زعفران به صورت بسته‌بندی شده یا فله کجاست؟

ریشه سفید زعفران چیست؟

ریشه سفید زعفران تهیه شده از گل زعفران

آیا گل زعفران را از نزدیک دیده‌اید؟ گل زعفران شامل 6۶ گلبرگ بنفش رنگ، 3 پرچم زرد رنگ و 3 کلاله قرمز رنگ می‌باشد. کلاله‌های قرمز رنگ سه شاخه بوده که به یک قسمت سفید رنگ که خامه نامیده می‌شود متصل است.

بعد از اینکه کشاورزان گل زعفران را از مزرعه برداشت می‌کنند کلاله‌های قرمز رنگ را از میان گلبرگ‌ها جدا می‌کنند. به این عمل پاک کردن یا به اصطلاح پر کردن گل زعفران گفته می‌شود.

عمر گل زعفران کوتاه است و بلافاصله کلاله‌های قرمز باید از میان سایر اجزای گل جدا شود. با جدا کردن کلاله از قسمت خامه یا سفیدی انواع زعفران تولید می‌شود.

همانطور که توضیح دادیم به قسمت خامه، ریشه سفید زعفران یا سفیدی زعفران یا کنج گفته می‌شود.

خواص و کاربرد ریشه سفید زعفران:

خواص و کاربرد ریشه زعفران

ریشه سفید زعفران همانطور که از نامش پیداست سفید رنگ بوده و فاقد کروسین است. کروسین ماده‌ای بوده که در کلاله‌های قرمز رنگ موجود است و عامل رنگ دهی زعفران می‌باشد.

سفیدی زعفران فاقد قدرت رنگ دهی است اما تمام خواص زعفران را دارا می‌باشد.

همچنین گفته می‌شود عطر بی‌نظیر ریشه زعفران مربوط به قسمت خامه زعفران می‌باشد به همین دلیل زعفران دختر پیچ که تمام بخش خامه را دارا می‌باشد از عطر و بوی بی‌نظیری برخوردار است.

از ریشه سفید زعفران به عنوان چاشنی و طعم دهنده استفاده می‌شود. کاربرد آن در صنایع غذایی، شیرینی پزی، بستنی فروشی و امثال این‌ها می‌باشد. خواص آن نیز مانند خواص زعفران بوده که عبارتند از:

  • نشاط آور
  • ضد سرطان
  • تسکین دهنده درد
  • کاهش دهنده کلسترول خون
  • تقویت کننده سیستم ایمنی

خرید ریشه سفید زعفران:

خرید ریشه سفید زعفران کیلویی

اگر در حوزه کاری شما سفیدی زعفران مصرف زیادی دارد می‌توانید خرید ریشه سفید زعفران را از شرکت ما تجربه کنید.

در شرکت ما سفیدی زعفران در مقادیر کیلویی موجود بوده و به صورت بسته‌بندی‌های گرمی و مثقالی نیز عرضه می‌شود. شما می‌توانید ریشه سفید زعفران را به صورت فله‌ای در مقادیر کیلویی یا گرمی خریداری کنید.

همچنین می‌توانید آن را در بسته‌بندی‌های پاکتی، ظروف پلی کریستال و یا هر بسته‌بندی که در حوزه کاریتان مورد نیاز است سفارش دهید.

قیمت ریشه سفید زعفران:

قیمت سفیدی زعفران بصورت فله

تفاوت در کیفیت عرضه شده سبب می‌شود قیمت ریشه سفید زعفران در بازار متفاوت باشد.

برخلاف اینکه بسیاری از افراد فکر می‌کنند سفیدی زعفران کیفیت یکسانی دارد اما اینگونه نیست. سفیدی زعفران نیز مانند خود زعفران درجه کیفیت‌های مختلفی دارد.

بر اساس ریز یا درشت بودن، تمیز بودن، ظریف یا درشت بودن و درصد قرمزی موجود در خامه ها؛ کیفیت‌ها نیز متفاوت خواهد بود. هر چقدر خامه زعفران درشت‌تر و طویل‌تر باشد کیفیت بالاتری دارد.

اگر سفیدی زعفران را فراوری کنند و تمیز و بدون ضایعات باشد، کیفیت بالاتری خواهد داشت. قیمت فله‌ای سفیدی زعفران نیز ارزان‌تر از قیمت بسته‌بندی شده می‌باشد.

قیمت ریشه سفید زعفران بسیار ارزان‌تر از قیمت خود زعفران است. به عنوان مثال اگر قیمت یک مثقال زعفران سرگل 195 هزار تومان باشد قیمت یک مثقال سفیدی زعفران 35 هزار تومان خواهد بود.

برای اطلاع از قیمت روز سفیدی زعفران می‌توانید هم اکنون با ما تماس بگیرید.

مدیریت مجموعه زعفران

مصطفی قربانی

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره روی دکمه‌های زیر کلیک کنید.

فرم مشاوره
پیام در واتساپ