قیمت خرید زعفران نگین سال 1402

قیمت خرید زعفران نگین سال 1402 چقدر خواهد بود؟ پیش بینی قیمت زعفران در سال 1402 چگونه خواهد بود؟ تفاوت زعفران نگین با سایر انواع زعفران در چیست؟ مرکز فروش زعفران نگین به صورت کیلویی و مثقالی و فله و بسته بندی شده کجاست؟

قیمت زعفران قیمت لحظه ای زعفران قیمت روز زعفران قائنات

تفاوت زعفران نگین با زعفران سرگل چیست؟

زعفران نگین نسبت به زعفران سرگل کیفیت و قیمت بالاتری دارند. زعفران نگین و سرگل هر دو تمام قرمز هستند و اما تفاوت زعفران نگین با زعفران سرگل چیست؟ تفاوت اصلی آنها به کیفیت کلاله ها بر می‌گردد.

رشته های زعفران سرگل ریزتر و شکسته شده تر از زعفران نگین می باشد، علت هم در نحوه تولید زعفران سرگل و نگین نهفته است. در ادامه نحوه تولید زعفران نگین و سرگل را توضیح خواهیم داد و خواهیم گفت که چرا زعفران سرگل و نگین متفاوت است.

نحوه تولید زعفران نگین و سرگل:

آیا با نحوه تولید زعفران نگین و سرگل آشنا هستید؟ زعفران نگین هنگامی که زعفران مرطوب و تازه است؛ تهیه می شود یعنی بلافاصله پس از برداشت گل زعفران، قسمت سفیدی یا خامه زعفران را از کلاله های قرمز رنگ زعفران جدا می کنند.

در زعفران سرگل پس از خشک کردن زعفران، اقدام به جدا کردن سفیدی از کلاله ها می نمایند. بنابراین در طی مراحل تولید، برخی از رشته‌ها خرد و شکسته می‌شوند.

قیمت انواع زعفران نگین در بازار:

قیمت لحظه ای‌ زعفران در مشهد قیمت هر کیلو زعفران امروز قیمت زعفران مثقالی

قیمت زعفران نگین در انواع درجه کیفیت های صادراتی، درجه یک، دو و سه در بازار متفاوت است. قیمت زعفران نگین بسته بندی شده با قیمت زعفران فله نگین نیز متفاوت می باشد از طرفی قیمت زعفران روزانه تغییر می‌کند.

شما می توانید بهترین انواع زعفران نگین را در مقادیر گرمی و کیلویی به صورت تضمین شده با بالاترین کیفیت و مناسبترین قیمت از شرکت ما خریداری کنید.

برای اطلاع از قیمت روز زعفران می توانید با ما تماس بگیرید.

پیش بینی قیمت زعفران نگین در سال 1403:

قیمت زعفران در سال 99 به دلیل شرایط خاصی که با شیوع بیماری کرونا به وجود آمد دچار نوساناتی شد. علی رغم افزایش قیمت اکثر کالاها؛ قیمت زعفران در سال 99 برخلاف تصورات عموم، افزایش چندانی نداشت.

بسته شدن راه های صادراتی زعفران و کاهش تقاضای خرید زعفران‌ در داخل و خارج کشور سبب افت قیمت زعفران شد. با شروع فصل برداشت زعفران، جلساتی که با فعالان حوزه خرید و فروش زعفران برگزارشد.

طبق مصوبات این جلسات، خرید حمایتی زعفران‌ آغاز و قیمت خرید زعفران تعیین شد. بعد از تاریخ برگزاری جلسه که در آبان ماه ۹۹ برگزار شد شاهد افزایش قیمت نسبی زعفران بودیم.

در آبان ماه سال 1400 که فصل برداشت زعفران بود به دلیل کاهش گل زعفران و کاهش عرضه محصول جدید؛ شاهد افزایش قیمت زعفران در سال 1400 بصورت تصاعدی بودیم.

از آنجا که قیمت زعفران در سال 1400 دو تا سه برابر شد در شش ماهه نخست سال 1401 دیگر شاهد افزایش قیمت زعفران نبودیم. نوسانات قیمتی زعفران نیز در آبان ماه 1401 به دلیل افزایش برداشت گل زعفران نسبت به سال قبل، با افزایش نسبی عرضه زعفران به بازار مواجه بودیم. کاهش زعفران نیز یکی دیگر از دلایل این شد که قیمت زعفران بعد از فصل برداشت، کاهش یابد.

6 ماهه نخست سال 1402 تغییرات قیمت زعفران چندان چشمگیر نبود و می‌توان گفت قیمت زعفران ثابت بوده است.

در آبان ماه 1402 بر خلاف پیش بینی‌ها به دلیل کاهش تولید گل زعفران نسبت به سال قبل با افزایش قیمت زعفران روبرو شدیم.

پیش بینی قیمت زعفران در سال 1403 بستگی به میزان تقاضای خرید زعفران در بازار داخل و خارج و نوسانات نرخ ارز خواهد داشت.

مدیریت مجموعه زعفران

مصطفی قربانی

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره روی دکمه‌های زیر کلیک کنید.

فرم مشاوره
پیام در واتساپ