قیمت کیلویی زعفران ممتاز مشهد

قیمت کیلویی زعفران ممتاز مشهد چقدر است؟ تفاوت زعفران ممتاز با سایر انواع زعفران در چیست؟ معتبرترین مرکز فروش کیلویی زعفران مشهد کجاست؟ قیمت هر کیلو زعفران در بازار چقدر است؟

درباره زعفران مشهد چه می‌دانید؟

درباره زعفران مشهد چی می‌دونید؟

بزرگترین استان های تولید کننده زعفران در ایران خراسان رضوی و جنوبی می باشد. زعفران در شهرستانهای تربت حیدریه، قائن، گناباد و امثال اینها تولید شده و سپس به بازار عرضه می شود.

مشهد به عنوان پایتخت خراسان رضوی، بزرگترین بازار زعفران محسوب می شود. منظور از زعفران مشهد زعفرانی است که در مشهد و شهرستانهای اطراف تولید شده است.

برندهای مختلف؛ انواع زعفران مشهد و یا زعفران تربت حیدریه و زعفران قائنات را با نام خودشان در بسته بندی های مختلف عرضه می کنند.

منظور از زعفران ممتاز چه زعفرانی است؟

زعفران ممتاز چه زعفرانیه

اگر تصویر گل زعفران را دیده باشید شامل شش گلبرگ بنفش، ۳ پرچم زرد رنگ، کلاله قرمز رنگ سه شاخه به همراه قسمت سفیدی یا خامه می‌باشد. بعد از برداشت گل زعفران از مزارع، گلبرگ های بنفش و پرچم را جدا می کنند.

آنچه به دست می آید کلاله های قرمز رنگ به همراه خامه متصل به آن است. همه انواع زعفران از این قسمت به دست می آید.

اگر کلاله های قرمز رنگ را از قسمت سفیدی جدا کنند زعفرانی تمام قرمز به دست می‌آید که به آن زعفران سرگل گفته می شود. بسته به کیفیت کار؛ زعفران سرگل به درجه کیفیت های مختلف تقسیم بندی می شود.

زعفران سرگل ممتاز زعفرانی است که کلاله های قرمز رنگ دارای فرخوردگی بوده و ممکن است مقدار اندکی سفیدی نیز در انتهای کلاله ها دیده شود.

چون زعفران به روش طبیعی خشک می‌شود کلاله ها مقداری فرخورده هستند اما در روش صنعتی با دستگاه خشک شده و صاف و بدون فر خوردگی خشک می شوند.

ویژگی های زعفران ممتاز مشهد:

ویژگی های زعفران ممتاز مشهد

با توجه به توضیحاتی که گفتیم متوجه شدید که منظور از زعفران ممتاز مشهد چه زعفرانی است. بله منظور زعفران برداشت شده از منطقه مشهد که نوع آن زعفران سرگل ممتاز می‌باشد.

این زعفران تمام قرمز است و دارای قدرت رنگی بین ۲۲۰ تا ۲۴۰ است. شکستگی در بین کلاله های زعفران وجود دارد. این شکستگی مربوط به نحوه تولید آن می باشد. چون بعد از خشک شدن زعفران؛ اقدام به جداسازی خامه از کلاله می کنند معمولاً برخی از رشته های زعفران شکسته می شوند.

برای خرید زعفران ممتاز مشهد در مقادیر کیلویی به صورت فله یا بسته بندی شده می توانید با ما تماس بگیرید.

فروش کیلویی زعفران مشهد در بازار:

فروش کیلویی زعفران مشهد در بازار

 

امروزه مراکز مختلفی انواع زعفران را با نام های برند های مختلف عرضه می کنند. تنوع و گستردگی این مراکز و از طرفی وجود زعفران تقلبی در بازار؛ سبب شده اعتماد کردن به مراکز فروش زعفران دشوارتر شود.

بیشتر مراکز زعفران خودشان تولید کننده نیستند و زعفران مورد نیاز را از سایر مراکز تهیه می‌کنند. افزایش تعداد واسطه ها در چرخه تولید تا مصرف زعفران سبب شده فرصت تقلب در زعفران نیز بیشتر شود. بنابراین با خرید زعفران از کشاورز و تولید کننده زعفران را با کیفیت اولیه با اطمینان بیشتر خریداری کنید.

بسیاری از مراکز فروش زعفران در حوزه جزئی فروشی فعالیت می‌کنند چرا که تامین زعفران در مقادیر کیلویی کار آسانی نیست. مراکز فروش کیلویی زعفران باید بتوانند انواع زعفران مورد نیاز مشتری را سر موقع تحویل دهند.

شرکت ما تولید کننده زعفران و معتبرترین مرکز فروش کیلویی زعفران می باشد. در تمام ایام سال به انواع زعفران دسترسی آسان و همیشگی داریم چرا که در قطب تولید زعفران یعنی منطقه قائنات استقرار داریم.

برای خرید کیلویی زعفران می توانید با ما تماس بگیرید.

قیمت هر کیلو زعفران در بازار:

قیمت هر کیلو زعفران در بازار بر اساس عوامل زیادی تعیین می شود. علاوه بر نوع و درجه کیفیت زعفران که عامل اصلی تعیین کننده قیمت هستند عوامل دیگری نیز روی قیمت زعفران تاثیرگذارند.

میزان عرضه و تقاضا یکی از عوامل مهم و تاثیر گذار در تعیین قیمت زعفران می باشد. هرچقدر عرضه زعفران به بازار کمتر و تقاضای خرید افزایش یابد تغییرات قیمت زعفران افزایشی می‌شود.

افزایش و کاهش میزان صادرات این محصول نیز روی قیمت آن تاثیر مستقیم دارد. نوسانات نرخ ارز در بازار روی این محصول صادراتی بی تاثیر نیست.

به علاوه قیمت زعفران روزانه تغییر می‌کند و نرخ ثابتی ندارد. برای اطلاع از قیمت کیلویی زعفران می توانید با ما تماس بگیرید.

مدیریت مجموعه زعفران

مصطفی قربانی

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره روی دکمه‌های زیر کلیک کنید.

فرم مشاوره
پیام در واتساپ