قیمت زعفران صادراتی به دلار سال 2023

لیست قیمت زعفران صادراتی به دلار سال 2023 چقدر است؟ سود صادرات زعفران به خارج از کشور چند دلار است؟

با خرید کدام زعفران صادراتی می‌توان بیشترین میزان سود را از صادرات آن به خارج از کشور به دست آورد؟ بهترین مرکز خرید زعفران صادراتی با ارزان ترین قیمت و بیشترین سود کجاست؟

قیمت زعفران در خارج از کشور

بازار زعفران در خارج از کشور:

سالیانه بالغ در 300 تن زعفران به کشورهای مختلف دنیا صادر می شود. کشورهای وارد کننده زعفران ایرانی معمولا زعفران فله را خریداری می‌کنند و سپس با نام خودشان بسته بندی کرده و به بازار عرضه می کنند به همین علت نام زعفران ایرانی کم رنگ است. با بازار زعفران در خارج از کشور چقدر آشنا هستید

کشور هند و افغانستان که از وارد کنندگان زعفران هستند انواع زعفران با کیفیت پایین را با نام زعفران ایرانی عرضه می‌کنند. بسیاری از تجار برای سود بیشتر از فروش، انواع زعفران را مخلوط کرده و سپس بسته بندی و عرضه می‌کنند.

با برندسازی زعفران کشورمان باید نام ایران را که بزرگترین تولید کننده و صادر کننده زعفران است را جهانی کنیم.

سود صادرات زعفران چند دلار است؟

سود صادرات زعفران

علی رغم نوسانات قیمت زعفران در داخل کشور، قیمت زعفران در بازارهای جهانی نوسانات چندانی ندارد. قیمت زعفران در خارج از کشور چندین برابر قیمت داخل بوده و بنابراین سود صادرات زعفران به دلار زیاد است.

محاسبه دقیق سود صادرات زعفران به عواملی مانند قیمت فروش زعفران در کشور مقصد، هزینه‌های صادرات به خارج، تعرفه‌ها و مالیات اخذ شده و نرخ دلار بستگی دارد.

قیمت زعفران صادراتی در اسپانیا:

قیمت زعفران اسپانیا

اسپانیا بزرگترین وارد کننده زعفران ایرانی است. اسپانیا پس از خرید زعفران فله از ایران، تحت بسته بندی های جدید آن را به بازارهای هدف صادر می‌کند و دیگر ردپایی از زعفران ایرانی باقی نمی ماند.

با وجود اینکه ایران 85 درصد سهم تولید زعفران و اسپانیا یک درصد سهم تولید زعفران در دنیا را دارد اما قیمت زعفران در اسپانیا و نرخ فروش زعفران در بازارهایشان قابل مقایسه با قیمت زعفران در ایران نیست.

بنابراین قیمت زعفران صادراتی در اسپانیا چندین برابر قیمت آن در ایران است. قیمت زعفران ایرانی حداقل ۳ تا ۴ برابر ارزان‌تر از سایر کشورهاست.

قیمت‌ زعفران به دلار سال 2023:

قیمت‌ زعفران به دلار

وجود برخی مشکلات مانند صادرات زعفران به صورت فله ای، نبود برند و بازارسازی نامناسب سبب تنزل جایگاه صادراتی ایران در آمار های جهانی شده است. قیمت زعفران در بازارهای جهانی قابل مقایسه با قیمت زعفران در ایران نیست.

صادرات زعفران بیشتر به صورت کیلویی انجام می‌شود چرا که خرید زعفران با حجم پایین به صرفه نیست به طوری که تفاوت قیمت زعفران با حجم پایین و بالا کیلویی 100 تا 300 دلار (به دلیل هزینه‌های حمل و نقل )گران‌تر است.

با افزایش نرخ دلار در سال 1402 نرخ بسیاری از کالاها در بازار داخل افزایش یافت. با این وجود زعفران تنها کالایی بود که به نسبت سال قبل نوسانات قیمتی چندانی نداشت.

برای اطلاع از قیمت زعفران به دلار سال 2023 می توانید هم اکنون با ما تماس بگیرید

خرید زعفران صادراتی با سرتیفیکیت:

اگر قصد خرید زعفران صادراتی را دارید می توانید انواع زعفران را با کیفیت بالا با بسته بندی های مخصوص صادرات از ما خریداری کنید.

اگر قصد خرید زعفران عمده و کیلویی را داشته باشید تمامی گواهینامه های بین المللی زعفرانی که خریده اید به شما ارائه خواهد شد تا از بابت کیفیت زعفران اطمینان خاطر داشته باشید.

برای خرید زعفران صادراتی با سرتیفیکیت با ما تماس بگیرید.

قیمت زعفران کیلویی امروز چند است؟خرید زعفران صادراتی کیلویی امروز

برای این که از فروش زعفران صادراتی بیشترین سود را بدست آورید باید بدانید برای هر کدام از کشورها چه نوع زعفرانی مناسب است؟

ما با تجربه کاری زیادی که در حوزه صادرات زعفران داریم به شما بهترین نوع زعفران صادراتی متناسب با کشورهای مختلف را معرفی خواهیم کرد. شما می‌توانید از شرکت ما انواع زعفران صادراتی را به صورت تضمین شده به همراه آنالیز های زعفران با قیمت مناسب خریداری کنید.

زعفران دارای انواع مختلف است که عبارتند از:

  1. زعفران نگین: سوپر نگین، نگین صادراتی، نگین معمولی، شبهه نگین
  2. زعفران سرگل: سرگل صادراتی، سرگل درجه یک، سرگل ممتاز، سرگل معمولی
  3. زعفران پوشال: پوشال صادراتی، پوشال قلمدار، پوشال معمولی، پوشال ضعیف

اینکه قیمت زعفران کیلویی امروز چند است به تناسب هر یک از نوع های مختلف زعفران و درجه کیفیت آن تفاوت دارد. برای مشاوره در زمینه خرید زعفران صادراتی و اطلاع از قیمت زعفران صادراتی به دلار می توانید با ما تماس بگیرید.

مدیریت مجموعه زعفران

مصطفی قربانی

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره روی دکمه‌های زیر کلیک کنید.

فرم مشاوره
پیام در واتساپ