قیمت هر کیلو زعفران در مشهد سال 1402

قیمت هر کیلو زعفران در مشهد سال 1402 چقدر است؟ آیا میدانید انواع زعفران و تفاوت بین آنها در چیست؟ قیمت لحظه ای زعفران در مشهد چگونه تعیین می شود؟ بهترین مرکز برای خرید زعفران کیلویی در مشهد کجاست؟

 قیمت هر کیلو زعفران فله ای امروز

مراحل تولید زعفران خشک:

پس از جمع آوری گلهای زعفران از مزارع کشاورزی، چون عمر گلها کوتاه است بایستی هرچه سریعتر برای جداسازی کلاله ها اقدام شود.

با شکافتن گلها و به اصطلاح پر کردن گل؛ کلاله های سه شاخه قرمز رنگ را از سایر اجزا گل جدا می کنند. سپس به چندین روش کلاله های قرمز رنگ را از قسمت سفیدی که به آن خامه زعفران گفته می شود جدا کرده و خشک می کنند. بسته به روش جدا کردن کلاله ها و نحوه خشک کردن، انواع زعفران به دست می آید.

انواع زعفران و تفاوت بین آنها:

 انواع زعفران و تفاوت بین آنها

اگر بعد از جدا کردن گلبرگ های زعفران؛ کلاله های سه شاخه به همراه خامه به صورت منظم روی هم چیده شده و خشک شود، زعفران دسته به وجود می آید.

اگر خامه را طوری از کلاله ها جدا کنندکه کلاله ها به هم متصل باقی بماند ولی هیچ اثری از سفیدی در انتهای آن نباشد، زعفران نگین به دست می آید.

اگر کلاله ها جدا از هم باشند و فاقد سفیدی باشند زعفران سرگل گفته می شود. اگر به همراه کلاله ها مقداری سفیدی نیز وجود داشته باشد به آن زعفران پوشال می‌گویند.

برای اطلاع از قیمت هر کیلو زعفران در مشهد سال 1402 با ما تماس بگیرید.

بازار خرید و فروش زعفران در مشهد:

 بازار خرید و فروش زعفران بسته بندی شده

بازار مشهد یکی از بزرگترین مراکز فروش زعفران در کشور است. استان‌های خراسان عمده ترین تولید کنندگان زعفران در کشور هستند.

زعفران برداشت شده از این استان ها 80 درصد سهم تولید زعفران در کشور است. زعفران این منطقه را با نام زعفران خراسان، زعفران قائنات، زعفران مشهد، زعفران قائن مشهد می شناسند.

سپس زعفران برداشت اکثراً وارد بازار بزرگ مشهد شده و عرضه می شود. واسطه های خرید و فروش زعفران که زعفران را از کشاورزان خریداری کرده و به مغازه دار ها می فروشند؛ در این بازار زیاد اند.

هر کدام از مغازه ها و مراکز خرید زعفران در این بازار نیز، زعفران را به شرکتها و کارخانجات بزرگتر عرضه می کنند سپس زعفران با نام یک شرکت و یک برند خاص بسته بندی شده و به شهرهای مختلف ارسال می شود.

قیمت لحظه ای زعفران در مشهد:

 قیمت لحظه ای زعفران امسالی در مشهد

از آنجا که عمده زعفران تولید شده؛ در بازار مشهد خرید و فروش می‌شود این بازار به عنوان بازار بورس زعفران در نظر گرفته می شود.

این دلایل سبب شده اکثر خریداران زعفران در جستجوی قیمت هر کیلو زعفران در مشهد باشند. نوسانات بازار خرید و فروش زعفران سبب می‌شود قیمت لحظه ای زعفران در مشهد تغییر کند. برای اطلاع از قیمت روز زعفران می توانید با ما تماس بگیرید.

قیمت کیلویی زعفران در سال 1402:

قیمت یک کیلو زعفران در سال 1402

 

قیمت هر کیلو زعفران بستگی به نوع زعفران و درجه کیفیت آن دارد. بعلاوه بسته به اینکه شما از چه محلی و چه شرکتی زعفران بخرید ممکن است قیمت ها متفاوت باشد.

قیمت کیلویی زعفران برا اساس فاکتور های زیادی تعیین میشود که برخی از آنها عبارتند از :

  • قیمت دلار
  • مقدار و حجم زعفران موجود در بازار
  • میزان صادرات
  • قیمت خرید و پیش خرید زعفران از کشاورز
  • دلالان و واسطه های بازار

طبق آنچه که قبلاً هم به آن اشاره شد واسطه های خرید و فروش زعفران و شرکت های عرضه کننده زعفران زیادند و چون بابت نگهداری و انبارداری و سایر هزینه های حمل و نقل هزینه می کنند؛ قیمت فروش زعفران در این شرکت‌ها کمی بالاتر خواهد بود.

در صورتی که خرید زعفران از تولید کننده بخاطر این که دیگر هزینه‌های حمل و نقل و انبارداری اضافی را ندارد و پای واسطه های خرید و فروش زعفران هم در میان نیست، قیمت زعفران ارزان تر خواهد بود.

اگر قصد خرید زعفران عمده را دارید بسته به اینکه کی این مطلب را می خوانید ممکن است تغییر کرده باشد بنابراین برای اطلاع از قیمت روز زعفران می توانید الان تماس بگیرید.

خرید زعفران کیلویی در مشهد:

 خرید زعفران بصورت کیلویی

شما میتوانید انواع زعفران را با هر درجه کیفیتی که بخواهید متناسب با بودجه خود سفارش دهید.

اگر قصد خرید زعفران عمده و کیلویی را دارید در فروشگاه ما این امکان فراهم شده تا قبل از خرید کیلویی زعفران بتوانید یک نمونه چند گرمی از زعفران را درخواست دهید. پس از دریافت نمونه چنانچه مورد تایید شما بود آن را در مقادیر کیلویی سفارش می دهید تا به آدرس شما ارسال شود.

کیفیت تمامی محصولات 100 درصد تضمین شده و تا 7 روز از زمان ارسال سفارش چنانچه از محصول ناراضی بودید، با ضمانت برگشت پول تان می توانید زعفران را به ما برگشت دهید.

مهمترین نکات هنگام خرید زعفران عمده:

نکات لازم برای خرید زعفران کیلویی و فله

قیمت زعفران مثل طلا هر روز قیمت آن نوساناتی دارد که این نوسانات هم دلایل متعددی دارد مانند قیمت دلار و تاثیر آن بر زعفران، میزان صادرات زعفران و مناسبت ها ی مختلف از قبیل ماه مبارک رمضان و اعیاد.

وقتی در مقادیر عمده و کیلویی می خواهید زعفران بخرید ملاک شما باید کیفیت زعفران باشد و بعد قیمت زعفران.

برای تشخیص درجه کیفیت زعفران به یکدست بودن حجم زعفران خریداری شده، وجود زعفران شکسته شده در محصول، میزان سفیدی زعفران، درشت یا ریز بودن کلاله های زعفران توجه کافی داشته باشید.

هدف ما ارائه اطلاعات کافی در مورد زعفران به همگان است تا در خرید زعفران دقت و آگاهی کافی داشته باشند.

اگر شما قصد خرید زعفران عمده با قیمت بسیار مناسب و کیفیت تضمینی را دارید، می توانید با ما تماس بگیرید.

مدیریت مجموعه زعفران

مصطفی قربانی

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره روی دکمه‌های زیر کلیک کنید.

فرم مشاوره
پیام در واتساپ