قیمت زعفران سرگل امروز

قیمت زعفران سرگل قائنات امروز چقدر است؟ هم اکنون قیمت زعفران مثقالی با بسته بندی چند هزار تومان است؟ قیمت روز زعفران در بورس چگونه تعیین می شود؟

اگر قصد خرید زعفران ممتاز و نگین را دارید و در جستجوی قیمت روز زعفران هستید خواندن این مطلب را از دست ندهید.

 قیمت امروز زعفران قیمت زعفران مثقالی قیمت زعفران گرمی

تفاوت زعفران سرگل با سایر انواع زعفران:

در اینجا در مورد زعفران سرگل و تفاوت آن با سایر انواع زعفران صحبت خواهیم کرد. سپس علت تفاوت قیمت فروش زعفران در بازار و نحوه تعیین قیمت زعفران گرمی و مثقالی را بیان خواهیم کرد.

در زعفران سرگل کلاله های قرمز رنگ زعفران جدا از هم بوده و فاقد هر گونه سفید یا خامه می باشد.

بسیاری از افراد تفاوت زعفران نگین و سرگل را نمی دانند چرا که هر دو نوع زعفران تمام قرمز و فاقد سفیدی است.

در واقع تفاوت اصلی زعفران سرگل با نگین به نحوه تولید آن برمی گردد. زعفران سرگل از پاک کردن و الک کردن زعفران دسته و پوشال به دست می آید.

با جدا کردن خامه زعفران دسته و پوشال؛ زعفران سرگل به دست می‌آید. چون در طی این فرایند برخی از رشته‌های زعفران شکسته می‌شوند بنابراین رشته های زعفران سرگل معمولاً شکسته شده و ریز تر از زعفران نگین می باشد.

انواع زعفران سرگل کدامند؟

 انواع زعفران سرگل انواع زعفران انواع زعفران صادراتی

همه انواع زعفران از گل زعفران به وجود می آید یعنی گل زعفران را از گلبرگ های بنفش رنگ جدا می کنند و بسته به روش جداسازی سفیدی از قرمزی؛ انواع زعفران به وجود می آید. زعفران سرگل نیز مانند سایر انواع زعفران درجه کیفیت های مختلف داشته و به انواع متفاوت مختلفی تقسیم بندی می شود.

بسته به مهارت و روش کار، کیفیت زعفرانی که نهایتاً به دست می‌آید، متفاوت است. کیفیت زعفران را دو معیار اصلی تعیین می‌کند:

  1. درصد خامه متصل به کلاله
  2. درشت یا ریز بودن کلاله ها

بنابراین در بین انواع زعفران سرگل؛ زعفرانی که فاقد خامه یا سفیدی باشد و کلاله های آن درشت و سالم باشد از کیفیت بالاتری برخوردار است. زعفرانی که کلاله های ریز و ظریف داشته و در انتهای آن مقداری خامه نیز وجود دارد کیفیت پایین تری دارد.

انواع زعفران سرگل شامل زعفران سرگل ممتاز، سرگل معمولی، سرگل اعلا و سرگل صادراتی می‌باشد.

معیار تعیین قیمت زعفران گرمی:

شاید هنگام خرید زعفران با قیمت های متفاوت و زیادی برخورد کرده باشید. حتما از خود می پرسید چرا قیمت زعفران متفاوت است؟! معیار تعیین قیمت زعفران گرمی و مثقالی چیست؟

علت تفاوت قیمت فروش زعفران مربوط به نوع و درجه کیفیت زعفران است.

قیمت هر نوع زعفران با نوع دیگر فرق دارد به عنوان مثال قیمت یک گرم زعفران نگین بالاتر از قیمت یک گرم زعفران سرگل است و قیمت یک گرم زعفران سرگل صادراتی بالاتر از قیمت یک گرم زعفران سرگل ممتاز است.

بنابراین قبل از قضاوت درباره قیمت‌زعفران، باید کیفیت آن را مدنظر داشته باشید.

 قیمت زعفران مثقالی قیمت یک مثقال زعفران در سال 98 قیمت یک مثقال زعفران قائنات

قیمت زعفران مثقالی چند است؟

هر مثقال زعفران معادل 4.608 گرم زعفران است بنابراین با اطلاع از قیمت یک گرم زعفران؛ قیمت زعفران مثقالی با یک ضرب و تقسیم ساده قابل محاسبه است.

قیمت بسته بندی زعفران روی قیمت هر مثقال زعفران موثر خواهد بود. به عنوان مثال در بین ظروف بسته بندی زعفران؛ بسته بندی خاتم فلزی نسبت به بقیه قیمت بالاتری دارد. بسته بندی پاکتی نیز به دلیل قیمت ارزان طرفداران خاص خود را دارد.

برای خرید زعفران در مقادیر گرمی، مثقالی و کیلویی با بهترین کیفیت کافی است که با پشتیبانی ما تماس گرفته و سفارش خود را ثبت کنید تا در کمترین زمان ارسال شود.

قیمت امروز زعفران چند است؟

 قیمت امروز زعفران قیمت زعفران مثقالی قیمت روز زعفران قائنات

حتما شما هم می خواهید بدانید قیمت زعفران سرگل امروز چند است؟ در کنار همه عواملی که قبلا به آن اشاره کردیم، قیمت زعفران متاثر از عوامل زیادی است.

علاوه بر نوع و کیفیت زعفران، عوامل زیادی روی قیمت زعفران تاثیر گذار است. زمان خرید زعفران، حجم خرید زعفران (کلی، جزئی، فله یا بسته بندی شده)، وضعیت صادرات زعفران، میزان عرضه و تقاضا از جمله این عوامل هستند.

پس از برداشت گل زعفران و اتمام فصل برداشت؛ کشاورزان برای پرداخت هزینه‌هایی که کرده اند زعفران را به بازار عرضه می کنند. با افزایش عرضه و کاهش تقاضا؛ احتمال افت قیمت زعفران وجود دارد.

از طرفی زعفران محصولی جهانی و استراتژیک است که کشور عزیزمان ایران بزرگترین سهم صادرات زعفران را داراست بنابراین هر گونه تغییر در وضعیت صادرات این محصول گرانبها روی قیمت آن اثرگذار خواهد بود.

با توجه به آنچه که گفتیم نمی‌توان قیمت ثابتی برای زعفران بیان کرد. بازار خرید و فروش زعفران ثابت نیست.

چنانچه می خواهید از قیمت امروز زعفران مطلع شوید می توانید با مشاورین ما ارتباط بگیرید و از قیمت لحظه ای زعفران مطلع شوید.

قیمت روز هر گرم زعفران سرگل:

قیمت گذاری زعفران سرگل بر اساس مقدار داشتن زعفران نرمه و شکسته و ریز یا درشت بودن کلاله های زعفران متفاوت است.

به این صورت که هر چه مقدار نرمه کمتر و کلاله های آن درشت تر باشد قیمت بیشتر است و  هر چه نرمه و زعفران شکسته بیشتر و کلاله های آن کوچک تر و ریز تر باشد قیمت آن کمتر است.

اگر قصد خرید زعفران عمده به صورت کیلویی را دارید، قیمت ها متفاوت خواهد بود. در خرید عمده زعفران، قیمت ها ارزان تر محاسبه می شود.

خرید زعفران بسته بندی شده از شرکت ما هیچ محدودیتی ندارد. شما می توانید حجم یک یا چند کیلو زعفران را به صورت بسته بندی های گرمی و مثقالی سفارش دهید.

بهترین زعفران با عطر و بوی بی نظیر تهیه شده از منطقه قائنات به صورت 100% تضمین شده برای شما ارسال خواهد شد.

برای اطلاع از قیمت روز هر گرم زعفران سرگل با ما تماس بگیرید.

مدیریت مجموعه زعفران

مصطفی قربانی

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره روی دکمه‌های زیر کلیک کنید.

فرم مشاوره
پیام در واتساپ