گروه زعفران فردوس شما را به خرید بهترین کیفیت زعفران به صورت بسته بندی شده و فله دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

آشنایی با مراحل صادرات زعفران در ایران

آنچه در این مقاله می خوانید...

مراحل صادرات زعفران چیست؟مدارک مورد نیاز برای صادرات زعفران:چگونه کارت بازرگانی بگیریم؟تعرفه های گمرکی صادرات زعفران:زعفران به کدام کشورها صادر می شود؟صادرات چمدانی زعفران چگونه است؟قیمت زعفران در خارج از کشور:خرید بهترین زعفران ویژه صادرات:

آیا قصد آشنایی با مراحل صادرات زعفران در ایران را دارید؟ مراحل صادرات زعفران چگونه است؟ بهترین کشورها برای صادرات زعفران کدامند؟ صادرات چه نوع زعفرانی سودآور است؟ برای پاسخ سوالات خواندن این مطلب را از دست ندهید.

مراحل صادرات زعفران چیست؟

 برای صادر کردن زعفران در مرحله اول شما باید زعفران مناسب برای صادرات را خریداری کنید. اگر بخواهید زعفران را به صورت بسته بندی تهیه نمایید باید در بسته بندی های ویژه صادرات خریداری کنید.

پس از تامین زعفران؛ مجوزهای لازم جهت صادرات زعفران را باید تهیه کنید که در ادامه خواهیم گفت چه مجوزهایی نیاز است. بعد از آنکه تمام مجوزها را دریافت کردید باید محصول خود را در گمرک جمهوری اسلامی ایران ثبت کنید.

برای ثبت محصول در گمرک؛ اظهارنامه صادراتی را باید تنظیم کنید که خود مراحل خاص خود را دارد. پس از این مرحله باید مدارک مورد نیاز را جهت احراز هویت در گمرک ارائه نمایید.

در واقع در گمرک اسناد شما از نظر مندرجات نوع زعفران، تعرفه زعفران و ارزش اظهار شده مطابقت داده شده و صلاحیت صادر کننده زعفران تایید میشود.

در مرحله بعدی ارزیابی زعفران صادراتی انجام شده و پروانه صادرات محصول به شما ارائه می شود.

مدارک مورد نیاز برای صادرات زعفران:

 برای صادرات زعفران شرایط ویژه ای وجود دارد. در واقع شخص صادر کننده باید مدارک و اسناد مورد نیاز را داشته باشد تا بتواند زعفران را به کشور مورد نظر صادر نماید.

مجوزهای لازم برای صادرات زعفران عبارتند از:

  • داشتن گواهی استاندارد
  • داشتن گواهی بهداشت دامی
  • ارائه کردن کارت بازرگانی

چگونه کارت بازرگانی بگیریم؟

یکی از مدارک مورد نیاز برای صادرات زعفران، داشتن کارت بازرگانی است. کارت بازرگانی سندی است که به نام شخص متقاضی صادرات کالا صادر می‌شود و از طریق آن می‌توان صادرات و واردات یک محصول را انجام داد.

تمام شرکتهای تعاونی فعال در زمینه تجارت، کارت بازرگانی خود را صرفا از اتاق‌های تعاون جمهوری اسلامی ایران دریافت می نمایند. کارت بازرگانی از طریق اتاق بازرگانی و صنایع و معادن صادر شده و سپس به تایید وزارت بازرگانی می‌رسد.

قبل از مراجعه به اتاق های بازرگانی باید مدارک لازم را به همراه داشته و واجد شرایط لازم برای اخذ کارت بازرگانی باشید.

تعرفه های گمرکی صادرات زعفران:

 بسیاری از افراد می‌خواهند از تعرفه های گمرکی صادرات زعفران مطلع شوند. در واقع تعرفه‌های گمرکی برای انواع زعفران در وزن های مختلف متفاوت است.

به عنوان مثال تعرفه گمرکی زعفران در بسته‌بندی کمتر از 10 گرم 09102010 و تعرفه گمرکی زعفران در بسته بندی کمتر از 30 گرم 09102030 است. 

هزینه های ترخیص زعفران نیز در کشورهای مختلف متفاوت است به عنوان مثال در هند تعرفه ترخیص زعفران بالای 30 درصد و در کشورهای حوزه خلیج فارس زیر 30 درصد می باشد.

زعفران به کدام کشورها صادر می شود؟

کشور اسپانیا بزرگترین وارد کننده زعفران ایرانی میباشد. بیشترین صادرات زعفران ایران در سال ۲۰۲۰ به کشورهای اتحادیه اروپا، آلمان، ایتالیا، بلژیک، اسپانیا، هلند و فرانسه بوده است.

بزرگترین خریداران زعفران ایران؛ کشورهای امارات متحده عربی و اسپانیا می باشند که بخش عمده خریداری شده از سوی اسپانیا و امارات به نام خود این کشورها در بازارهای جهانی عرضه می‌شود.

صادرات چمدانی زعفران چگونه است؟

قیمت بالای زعفران در کشور های مختلف سبب شده صادرات چمدانی زعفران جذاب به نظر برسد.

منظور از صادرات چمدانی زعفران این است که مسافری که ایران را ترک می‌کند و به کشور دیگر میرود صد گرم زعفران را به صورت چمدانی از کشور خارج کند و در آنجا بفروشد.

صادرات چمدانی زعفران مشمول قانون خاصی نیست و نهایتاً هم اجازه خروج 100 گرم زعفران از کشور به هر پاسپورت ایرانی داده می شود.

قیمت زعفران در خارج از کشور:

قیمت زعفران به نوع زعفران و درجه کیفیتی که عرضه می‌شود بستگی دارد و در کشورهای مختلف قیمت زعفران متفاوت است.

به عنوان مثال بسته های یک گرمی زعفران در آمریکا حدود 10 دلار و بسته بندی های 5 گرمی حدود 15 دلار به فروش می رسد.

عکس های منتشر شده در سایتهای خارجی نشان می دهد که در آلمان هر گرم زعفران فله و عمده یک تا چهار و نیم یورو قیمت داشته است.

قیمت زعفران در ترکیه بصورت فله و عمده گرمی یک و نیم تا 4 دلار آمریکا یعنی تا ۱۱۶ هزار تومان می باشد. بنابراین نمی توان نرخ ثابتی برای زعفران تعیین کرد و قیمت آن بستگی به توافق بین شما و مشتری تان دارد.

البته باید توجه داشته باشید که همیشه قیمت فروش زعفران در خارج با قیمتی که زعفران را از شما خریداری می کنند متفاوت خواهد بود.

خرید بهترین زعفران ویژه صادرات:

 اگر قصد خرید زعفران صادراتی را دارید و می‌خواهید از فروش زعفران در کشور مقصد بیشترین سود را به دست آورید روی شرکت ما حساب کنید.

شرکت ما در زمینه فروش زعفران و صادرات زعفران به خارج از کشور فعالیت داشته و می تواند بهترین زعفران متناسب با کشور مورد نظرتان را معرفی نماید.

شما در صورتی می توانید از فروش زعفران سود بیشتری به دست آورید که بدانید کدام نوع زعفران را متناسب با کشور مورد نظرتان خریداری کنید.

از طرفی هر چقدر زعفران را با قیمت ارزان تر و کیفیت بالا خریداری کنید؛ در بازار خارج از فروش آن سود بیشتری به دست خواهید آورد.

جهت خرید زعفران صادراتی و اطلاع از قیمت هر کیلو زعفران می توانید هم اکنون با ما تماس بگیرید.

مصطفی قربانی

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره روی دکمه زیر کلیک کنید.

مشاوره و فروش

گروه زعفران فردوس شما را به خرید بهترین کیفیت زعفران به صورت بسته بندی شده و فله دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

0

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.