گروه زعفران فردوس شما را به خرید بهترین کیفیت زعفران به صورت بسته بندی شده و فله دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

قیمت هر کیلو زعفران ایرانی در خارج

آنچه در این مقاله می خوانید...

میزان تولید زعفران در جهان:تولید کنندگان زعفران در ایران:علت تفاوت قیمت فروش زعفران در بازار چیست؟قیمت زعفران ایرانی در سال 2023:قیمت هر کیلو زعفران در بازار ایران:خرید زعفران عمده برای صادرات:
قیمت هر کیلو زعفران ایرانی در خارج

آیا می خواهید بدانید قیمت هر کیلو زعفران ایرانی در خارج کشور چقدر است؟ میزان تولید زعفران در جهان چقدر است؟ قیمت زعفران ایرانی در سال جدید چقدر است؟ بهترین مرکز خرید زعفران صادراتی به صورت عمده به همراه برگه آزمایش کجاست؟

قیمت هر کیلو زعفران امروز قیمت زعفران کیلویی 98

میزان تولید زعفران در جهان:

طبق آمار منتشر شده در سال گذشته ایران با تولید ۳۳۶ تن زعفران؛ سهم ۸۸/۸ درصدی از تولید زعفران در جهان را داشته است.

با وجود این میزان تولید، صادرات زعفران در ایران ۴۱/۷درصد سهم جهانی است و این نشان می دهد که توان ایران برای صادرات بیشتر از این هاست و باید با تنظیم بازار و رفع مشکلات صادرات، جایگاه واقعی خود را کسب کنیم.

تولید کنندگان زعفران در ایران:

 تولید کنندگان زعفران در ایران صادرات زعفران

بر اساس آمار نامه وزارت جهاد کشاورزی در سال ۱۳۹۷ استانهای خراسان رضوی با تولید ۲۵۷تن زعفران و خراسان جنوبی با تولید ۵۱ تن زعفران و مجموعه استانهای خراسان شمالی و یزد و فارس و اصفهان و کرمان با تولید ۲۲ تن زعفران؛ بیشترین سهم از تولید زعفران را در کشور به خود اختصاص داده‌اند.

برای اطلاع از قیمت هر کیلو زعفران ایرانی در خارج و بازار داخل با ما تماس بگیرید.

علت تفاوت قیمت فروش زعفران در بازار چیست؟

 علت تفاوت قیمت فروش زعفران در بازار چیست قیمت زعفران

قیمت فروش زعفران به عوامل زیادی بستگی دارد. مهمترین عواملی که روی قیمت زعفران موثرند عبارتند از:

  • نوع و کیفیت زعفران
  • حجم خرید زعفران
  • زمان خرید زعفران
  • نوسانات ارز
  • میزان صادرات زعفران
  • میزان تقاضا و عرضه زعفران به بازار

قیمت زعفران گرمی با قیمت کیلویی زعفران خیلی متفاوت است.

در خرید عمده زعفران قیمت ارزانتر محاسبه می شود. هر چقدر عرضه زعفران به بازار بیشتر باشد و تقاضای خرید ثابت بماند؛ احتمال کاهش قیمت زعفران وجود دارد.

به عنوان مثال در فصل برداشت زعفران چون حجم زیادی از زعفران وارد بازار می شود چنانچه تقاضای خرید زعفران کم باشد، قیمت زعفران کاهش می‌یابد. زعفران محصولی جهانی و صادراتی است پس طبیعتاً وضعیت صادراتی زعفران روی قیمت زعفران تاثیر گذار است.

نرخ دلار، تعرفه های گمرکی، درصد مالیات اخذ شده ازصادرکنندگان زعفران از جمله عواملی است که روی صادرات زعفران تاثیرگذارند و بنابراین قیمت هر کیلو زعفران ایرانی متفاوت خواهد بود.

قیمت زعفران ایرانی در سال ۲۰۲۳:

 قیمت زعفران در سال ۹۸ قیمت زعفران مثقالی قیمت زعفران قائنات

تداوم خشکسالی و کمبود بارندگی موجب کاهش محسوس تولید زعفران در مزارع خراسان رضوی و دیگر استانهای کشور در سال ۱۴۰۰ شد. قیمت زعفران در سال ۲۰۲۱ افزایش ۳ برابری نسبت به سال های قبل داسته که دلیل اصلی آن کاهش ۵۰ درصدی زعفران بوده است.

پیش بینی قیمت زعفران در سال آینده بستگی به میزان تولید زعفران در سال جاری و تاثیر آن بر صادرات زعفران دارد. نوسانات دلار و شرایط خرید و فروش زعفران در بازارهای خارج نیز روی قیمت زعفران در سال ۲۰۲۳ تاثیر گذار می باشد.

با افزایش تولید زعفران و تنظیم بازار و رفع مشکلات صادراتی و مرتفع شدن بیماری کرونا؛ احتمال جهش در صادرات زعفران و نوسان قیمت زعفران در سال ۲۰۲۳ وجود دارد.

قیمت هر کیلو زعفران در بازار ایران:

 قیمت هر کیلو زعفران قیمت هر کیلو زعفران در سال 98

زعفران نگین بهترین نوع زعفران می باشد که بالاترین قدرت رنگ دهی را دارا می باشد.

زعفران نگین خود کیفیت های مختلف دارد بر همین اساس قیمت هر کیلو زعفران نگین ممتاز ۳۴ میلیون تومان و قیمت یک کیلو زعفران نگین صادراتی ۳۶ میلیون تومان می باشد.

زعفران سرگل به دلیل کیفیت بالا و قیمت مناسب از پرفروش ترین انواع زعفران در داخل و خارج کشور می باشد. قیمت هر کیلو زعفران سرگل ممتاز ۳۳ میلیون تومان و قیمت یک کیلو زعفران سرگل صادراتی ۳۴۵۰۰ میلیون تومان می باشد.

زعفران پوشال به دلیل اتصال سه شاخه به همدیگر به عنوان زعفرانی که نمی توان در آن تقلب کرد، بسیار پرطرفدار است. به دلیل وجود خامه در انتهای کلاله ها، قیمت زعفران پوشال ارزان تر از قیمت زعفران نگین و سرگل است.

قیمت هر کیلو زعفران پوشال بسته به درجه کیفیت آن بین ۲۹ تا ۳۲ میلیون تومان می باشد.

توجه داشته باشید بسته به اینکه کی این مطلب را می خوانید ممکن است تغییر کرده باشد بنابراین برای اطلاع از قیمت به روز زعفران می توانید الان تماس بگیرید.

خرید زعفران عمده برای صادرات:

 خرید زعفران عمده خرید زعفران کیلویی خرید زعفران عمده از کشاورز

اگر قصد خرید زعفران را دارید می توانید انواع زعفران را از ما خریداری کنید.

اگر برای مصارف خانگی زعفران می خواهید، اگر قصد صادرات زعفران و خرید زعفران صادراتی را دارید می توانید متناسب با حرفه و بودجه خود زعفران مورد نظر را در وزنهای گرمی و کیلویی به صورت فله و بسته بندی شده از ما خریداری کنید.

کافی است با مشاورین ما تماس بگیرید تا متناسب با حوزه کاری تان بهترین زعفران را دریافت کنید.

به مشتریانی که از شرکت ما خرید عمده زعفران انجام میدهند برگه آنالیز زعفران صادراتی تقدیم می شود. این برگه آنالیز در واقع نشان‌دهنده آزمایشات انجام شده روی زعفران و تایید کننده اصل بودن و کیفیت زعفران می باشد.

مصطفی قربانی

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره روی دکمه زیر کلیک کنید.

مشاوره و فروش

گروه زعفران فردوس شما را به خرید بهترین کیفیت زعفران به صورت بسته بندی شده و فله دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

0

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.